TOKSYNY W ORGANIZMIE

Słów parę o toksynach – inaczej „AMA”, które gromadzą się w naszym organizmie i powodują zaburzenie harmonii co skutkuje różnego rodzaju chorobami
W sanskrycie „Ama” oznacza toksynę lub niestrawione odpady metaboliczne – oznacza nic innego jak wszystkie lepkie, śluzowate, obciążające i toksyczne substancje nagromadzone w organizmie. Nieodpowiednia dieta, stresujący styl życia powodują, że Ama gromadzi się w naszym organizmie i powinniśmy jak najszybciej pozbyć się toksyn ,aby nasz organizm dobrze funkcjonował.
Ama przykleja się do przewodu pokarmowego, zatyka tętnice, wędruje w organizmie i przedostaje się do subtelnych kanałów umysłu.
Obecność AMY w organizmie prowadzi do podstawowych problemów zdrowotnych.
Ajurweda uczy naa, że toksyny AMA są źródłem wszystkich chorób, problemy zdrowotne Ajurweda nazywa „amaya” co oznacza „spowodowane przez Amę”


Nadmiar Ama może blokować zdrowy przepływ prany (siły życiowej) i składników odżywczych w organizmie. Nadmiar Ama prowadzi do rozbicia równowagi wszystkich trzech dosz co prowadzi do rozregulowania pracy organizmu i szkodzi ogólnemu zdrowiu.
Jak to się dzieje, że AMA gromadzi się w naszym organizmie. Podstawową przyczyną według Ajurwedy jest nic innego jak nasz styl życia i postępowanie wbrew swojej inteligencji – czyli PRAGYAPARADHA… To jest właśnie podstawowa przyczyna powstawania wszystkich chorób…ale to już temat na inny wpis…

Najkrócej rzecz ujmując, najczęściej gromadzenie AMA w organizmie spowodowane jest przez :
– niewłaściwe łączenie pokarmów
– przejadanie się i kompulsywne jedzenie
– nieregularne nawyki żywieniowe
– zaburzenia snu
– stres
-brak aktywności fizycznej

Dlatego Ajurweda uczy nas aby wprowadzić rutynę dnia, która pomoże nam pozbywać się nagromadzoną Amę z organizmu.
Ale przede wszystkim powinniśmy dbać o swój ogień trawienny i odżywiać się w zgodzie ze swoją konstytucją tak aby nie zaburzać równowagi pomiędzy doszami.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *